En Çalışkan Kısayollar

ImageWindows'ta sürekli kullandığınız sistem görevleri için masaüstünüze kısayollar oluşturarak zamandan tasarruf sağlamanın yolunu anlatıyoruz.

Sadece 40 KB boyutundaki Wizmo adlı Windows uygulaması sayesinde her

zaman kullandığınız sistem görevleri için masaüstünüze kısayollar oluşturabilirsiniz. Böylece bir masaüstü simgesine tıklayarak sesi kapatıp açmak ya da belirli bir seviyeye getirmek, bilgisayarı kapatmak, CD-ROM sürücüyü açmak veya monitörü kapatmak mümkün hale geliyor.

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Wizmo.exe dosyasını buraya tıklayarak indirin. Ardından masaüstüne dosyanın bir kısayolunu oluşturun. Bu kısayola sağ tıklayıp Özellikler'e girin. Kısayol sekmesinde yer alan hedef satırının sonuna bir boşluk bırakıp, Wizmo.exe dosyasında bulabileceğiniz kodlardan birini yazın. Örneğin sesi kapatmak için mute=1 kodunu kullanmak istediğinizde, hedef satırının şuna benzemesi gerekiyor:

"C:…Wizmo.exe" mute=1

Dilerseniz Simge Değiştir bölümünden, atadığınız bu görevi hatırlatabilecek bir simge seçebilirsiniz. Tamam'a basıp çıktığınızda, masaüstünüzde sesi kapatmanızı sağlayacak bir kısayola sahip olacaksınız. Wizmo.exe dosyasında bulabileceğiniz birçok farklı işlem kodunu kullanarak bilgisayarı kapatma, yeniden başlatma, monitörü kapatma gibi çeşitli sistem görevlerini bir çift tıklamayla halledebilirsiniz.

 
Alıntıdır .. shiftdelete.net 

Pin It on Pinterest