1. Anasayfa
 2. Ağ-Network

Netstat Programı Kullanilan Portlar ve bunlara bagli olan IP Numaralari Gösterir

Netstat Programı Kullanilan Portlar ve bunlara bagli olan IP Numaralari Gösterir
0

Bilgisayarimizin hangi portlarinin kullandigini ve bu portlara hangi IP Numaralarinin baglandigini ögrenmek istiyorsak, bu bilgileri alabilecegimiz bazi programlar var. Iste bu programla bu gibi sorulariniza cevap almis olacaksizniz.
Bilgisayarınızı bağlandığı IP leri ve kullandığı TCP/IP ve UDO portlarını listelemek için ücretsiz bir uygulama olan CurrPorts programını kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak için bilgisayarınıza kurmanıza gerek yok sadece zipli dosyayı açıp cports.exe yi çalıştırmanız yeterli.

Uygulamaların açtığı tüm portlara ait bilgileri CurrPorts programını kullanarak listeleyebilir ayrıca istediğiniz seçip kapatabilirsiniz. İstediğiniz bir bağlantıyı seçerek bağlantı detaylarını HTML, XML veya text dosya olarak kaydedebilirsiniz.

CurrPorts Windows NT, 2000, XP, Server 2003, Server 2008, Vista ve Windows 7 de çalışır. 64 bit işletim sistemleri için farklı bir exe indirmeniz gerekir. Uygulamanın kullanımı ile ilgili detayları kendi web sistesin de de bulabilirsiniz.

CurrPorts programını buradan indirebilirsiniz.

CurrPorts_3

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  gayet_yi
  Gayet İyi
 • 0
  te_ekk_rler
  Teşekkürler
 • 0
  anlamad_m
  Anlamadım
 • 0
  yetersiz
  Yetersiz
İlginizi Çekebilir
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments