1. Anasayfa
 2. Genel

Windows 10 Açılışını Yavaşlatan Programları Bulma

Windows 10 Açılışını Yavaşlatan Programları Bulma
0


Windows 10 yüklü bilgisayarınız çok yavaş önyükleme yapıyorsa,yani açılış süresi çok uzunsa ve bunu çözmek ve Windows 10 açılışını hangi programların yavaşlattığını bulup bu sorunu çözmek istiyorsanız yapmanız gerekenler aşağıda…

Windows 10 ile birlikte yüklenmek üzere yapılandırılan programlar ve uygulamalar, Windows 10 önyükleme işlemini önemli ölçüde yavaşlatabilir. Birçok program otomatik olarak kendilerini Windows ile yükleyecek şekilde yapılandırır. Örneğin, Microsoft OneDrive otomatik olarak Windows ile başlar.

Bilgisayarınızı açtığınızda, Windows, masaüstünüzü, masaüstü simgelerinizi, onlarca hizmet ve sistem işlemini ve Windows’la otomatik olarak başlayacak şekilde yapılandırılan programları yükler.Başlangıca eklenen her program önyükleme süresini arttırır. İşletim sisteminin açılışını hızlandırmak için açılıştaki bütün programları iptal etmek veya devre dışı bırakmak mantıklı bir çözüm değil.

Yapmamız gereken önyükleme işleminde hangi programların yüklendiğini ve ne kadar sürede yüklendiğini tespit edip işlemleri buna göre yapmamız gerekiyor …

Görev Yöneticisi’ni açın .”Ctrl+Shift+Esc” tuşlarını kullanarak hızlı bir şekilde yapabiliriz.
Açılan Pencerede Başlangıç ​​sekmesinde, Başlangıç ​​programının adı, yayıncı adı, programın durumu ve programın başlangıç ​​etkisi gösterilir.
Önyükleme listesindeki programlardan Başlangıç Etkisi Yüksek olanlar haricindeki Düşük ve Orta seviye için Devre Dışı bırakma işlemini uygulamanızı tavsiye ederiz.

Başlangıçtaki programların CPU etkinliğini ve disk etkinliğini öğrenmek için, sekmelerden birini sağ tıklatın ve ardından Başlangıçta CPU ve Başlangıç seçeneklerinde Disk G / Ç’yi tıklatın. Bir programın işlemci etkinliği 300 ms’den fazla ise, programın Windows 10 ile başlatılmasını istemiyorsanız, programı devre dışı bırakmak (üzerine sağ tıklayın ve Devre Dışı Bırak’ı tıklayın) mantıklı olur.

Bir program hakkında emin değilseniz, sağ tıklattıktan sonra Program hakkında bilgi almak için Çevrimiçi arama seçeneğini tıklayın. Virüsten koruma ve diğer güvenlik programlarını devre dışı bırakmak önerilmez.

Herhangi bir hata alırsanız veya diğer sorunlarla karşılaşırsanız, Görev Yöneticisi> Başlangıç bölümünden tekrardan etkinleştir seçeneğini tıklatarak programı açılışta devreye sokabilirsiniz…

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 3
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  gayet_yi
  Gayet İyi
 • 1
  te_ekk_rler
  Teşekkürler
 • 1
  anlamad_m
  Anlamadım
 • 5
  yetersiz
  Yetersiz
İlginizi Çekebilir
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments