Sitemiz Bilişim Teknolojileri Alanı öğrencileri ve öğretmenleri için kaynak site olmak amacıyla Alan dersleri ile alakalı ders notları, yazılı soruları, konu anlatımları ve uygulama dosyaları hazırlayarak sizlere hizmet vermektedir. İlgi, Alaka ve Destekleriniz için teşekkürler…

Bilişim teknolojisi her geçen gün ilerleye dursun, internetin günümüzde artık her alana girmesi ile web siteleri oldukça önem kazandı. Web sitelerinin yapımı için kullanılan programları öğrenmek ve bunları uygulamak da yeni bir meslek oldu. Coder ismi verilen bu programlama mesleği sayesinde bugün birçok insan geçimini sağlayıp hatırı sayılır paralar kazanmakta.

Bu bölüm bir sektör olunca meslek liselerinde de bilgisayar programlama sınıfları açıldı. Hatta şu an meslek liselerinin en popüler bölümü bilgisayar bölümleri oldu diyebiliriz.

Bilişim teknolojileri sınıflarından binlerce öğrenci geleceğin coderları olmak için öğrenim görüyorlar.

Bu tip öğrencilere yardımcı olmak için kurulan ve ders notları ile geçmiş yıllarda çıkmış sınav sorularını yayınlayan sitemiz http://www.bilisimogretmeni.com/ sayesinde modüller ve programlama konusunda onlarca dökümana ulaşıp bunları inceleyebilirsiniz.

10. ve 11. sınıflarının sınav sorularının olduğu ve özellikle öğrencilerin işine çok yarayacak bu bölümümüz sayesinde olacağınız sınavlardan önce benzer konularda daha önceden sorulmuş sorulara göz atabilir, bu sayede sınavlarda gelecek sorular hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Unutmayın ki bir konuda ne kadar fazla soru çözerseniz o konuya o kadar iyi hazırlanmış olursunuz.

Ayrıca sitemiz üzerinden visual studio ve java dersleri de verilmektedir. Verilen modüller ve bu dersler sayesinde dershaneye ya da kursa gitmeye gerek kalmadan temel programlamayı ve kodlamayı öğrenip kendiniz bilişim sektöründe geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Görsel programlama her geçen gün bilişim sektöründe daha da önem kazanmaktadır. Eğer bu bölümlerde eğitim görüyor ya da bu bölümlere ilgi duyuyorsanız sitemiz sizin için oldukça önemli bir kaynak olacaktı