1. Anasayfa
 2. Programlama

Dreamweaver 8 Kaynağından Eğitim Türkçe (608 Sayfa)


6

Image

Macromedia Dreamweaver 8, Web sitelerinin oluşturulmasını, yönetilmesini, bakımının ve devamlılığını sağlanmasını mümkün kılmak için güçlü görsel tasarım araçlarıyla metin tabanlı HTML düzenleme özelliklerini bir araya getirmiştir. Yazılım, acemi kullanıcıların Web sayfaları oluşturmak için gereken araçlara kolayca ulaşmasını sağlarken, elle kod yaz-maya alışkın deneyimli kullanıcılara da gerektiğinde doğrudan kodla çalışma imkânı sağlar. Bu esnek program, gelişmiş teknikleri erişilebilir ve kolay kullanılır hale getirir. Güçlü tasarım, kod ve etkileşim özelliklerinin bir arada sunulması hem acemiler, hem de deneyimli kullanıcılar için sayısız fayda sağlar.
 
Bu kitabın temel amacı, size Dreamweaver geliştirme ortamını tanıtmak ve Web sayfalarının hazırlanması ve tasarımı için gereken becerileri kazandırmaktır. Elinizdeki bu kitap, Dreamweaver konusunda hiç tecrübesi olmayan acemi kullanıcılara ve programı az da olsa tanıyan orta düzeydeki kullanıcılara yöneliktir. Bu yüzden veritabanları, sunucu davranışları ve çeşitli Web uygulamalarının kullanımıyla dinamik Web siteleri oluşturma ve ileri düzey uygulamalar geliştirme konuları bu kitabın kapsamı dışında bırakılmıştır.
 
Elinizdeki bu kitap; Web tasarımcıları, Web geliştiricileri ve Web sayfası oluşturma konusuyla ilgilenen diğer insanlar düşünülerek hazırlanmıştır. Bu kitabı okurken içinde bulunacağınız eğitim sürecinde Dreamweaver’a yeni başladığınız kabul edilmekle birlikte Macintosh’taki ya da PC’deki temel işlemlere (menü öğelerini seçme, dosya açma, kaydetme vs) aşina olduğunuz varsayılmaktadır.
 
Bu kitapta, her derste konular farklı projeler halinde sunularak Dreamweaver 8′in ana özellikleri ve araçları anlatılmakta, ayrıca Web sitesi oluşturmayla ilgili becerilerinizi geliştirme konusunda yol gösterilmektedir. Toplam 17 dersten oluşan bu kursun tamamlanması yaklaşık 24-28 saat sürecektir. Bu eğitim kitabı, her derste ilerlerken becerilerinizi aşamalı olarak geliştirmenizde size yardımcı olacak şekilde geliştirilmiştir. Kitabı tamamladığınızda Dreamweaver konusunda gerçekten yetkin bir duruma geleceksiniz.
 
Kitapla birlikte verilen CD’de her bir dersi tamamlamak için gerekli tüm dosyalar bulunmaktadır. Her derse ait dosyalar, ilgili dersin numarasıyla adlandırılmış ayrı birer klasörde bulunmaktadır. Bu kitaptaki dersler okuru gerçek etkileşimli uy-gulamalar hazırlamak için adım adım hazırlıyor. CD-ROM’da dersler sırasında ihtiyaç duyacağınız tüm dosyalar mevcut. Ayrıca kendi sonuçlarınızı karşılaştırabileceğiniz örnek dosyalar da CD-ROM ile birlikte okura sunuluyor.
 

Macromedia’nın Kaynağından Eğitim serisi, Macromedia ile işbirliği yapılarak geliştirilmekte ve ürün destek ekipleri tarafından incelenmektedir. Kaynağından Eğitim serisinde yer alan kitaplar, her bir programın temel konuları hakkında sağlam bir altyapı oluşturmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Basit uygulamalarla elde edilen bu özellik, aktif öğrenimi tercih eden kullanıcılar için idealdir.

Dreamweaver’ta ustalaşmanın ve harika Web siteleri geliştirmenin yolu, Macromedia’nın resmi eğitim kılavuzu olan bu kitaptan geçiyor!
 

Download

 

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  gayet_yi
  Gayet İyi
 • 0
  te_ekk_rler
  Teşekkürler
 • 0
  anlamad_m
  Anlamadım
 • 0
  yetersiz
  Yetersiz
İlginizi Çekebilir
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
KARACA

teşekkür ederim. Umarım okuduklarımızın karşılığını birçok güzel site hazırlayarak vermiş oluruz.

Guest

:roll::

Guest

dowload olmuyor hocam

Merve

:P :arrow: Çok güzeL teşekkür ederim bizi düşündüğünüz için :-)

Guest

abi sorular nerede yaa :confused:

Guest

teşekkürler