1. Anasayfa
 2. Ağ-Network

Bir PCnin SIDini nasıl bulabilirim?


0
Bunun için PsGetSid adlı programı kullanabilirsiniz. Sysinternals firması tarafından geliştirilen ve http://www.sysinternals.com/files/PsGetSid.zip adresinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulama ile hem lokal hem de uzak bilgisayarların SIDlerini öğrenebilirsiniz.

Bunun için PsGetSid adlı programı kullanabilirsiniz. Sysinternals firması tarafından geliştirilen ve http://www.sysinternals.com/files/PsGetSid.zip adresinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulama ile hem lokal hem de uzak bilgisayarların SID'lerini öğrenebilirsiniz. Programı herhangi bir parametre girmeden çalıştırırsanız size lokal bilgisayarın SID'ini gösterecektir. Şekil-2'de programın örnek bir çıktısını bulabilirsiniz. Eğer uzaktaki bir bilgisayarın SID'ini öğrenmek istiyorsanız, o bilgisayar üzerinde gerekli izinlerinizin olması gerekir. Örneğin bu programı kendi bilgisayarımızda çalıştırarak uzaktaki Webserver isimli bilgisayarın SID'ini öğrenmek istiyorsak aşağıdaki komutu çalıştırmalıyız.

psgetsid \Webserver -u Administrator -p 12345678

Yukarıdaki komutta eğer kullanıcı adını yazıp da şifre kısmını boş bırakarak komutu çalıştırırsanız, komut, çalışmasına devam edebilmek için sizden şifre girmenizi isteyecektir.

Bu programı kullanarak kullanıcı ve grup SID'lerini de görebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  ba_ar_l_
  Başarılı
 • 0
  gayet_yi
  Gayet İyi
 • 0
  te_ekk_rler
  Teşekkürler
 • 0
  anlamad_m
  Anlamadım
 • 0
  yetersiz
  Yetersiz
İlginizi Çekebilir
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments